Zlatý kruh a proč bez něj manažer ani obchodník nemůže existovat

Kdysi dávno jsem shlédla toto inspirativní video, které na mě udělalo velký dojem. Po dlouhé době se ke mě zase vrátilo z jiného zdroje a s obrovským překvapením jsem si uvědomila, že potkávám „zlatý kruh“ všude, na každém kroku mé manažerské práce. Najednou jsem jeho existenci či potlačování začala poznávat u všech svých zákazníků i ve svých vlastních krocích a rozhodování. Bylo to jako pohyb v kruhu. Člověk občas urazí kus cesty aby našel místo, z kterého vyrazil.

O stejném pravidlu Zlatého kruhu, jako mluví Simon Sinek v tomto videu, mluví spousta jiných teorií a praktik určených ať pro obchodníky nebo leadery.

Ve svých akčních plánek vždy připravujeme veškeré kroky v tom stejném duchu. Tři kouzelná slova a jejich posloupnost, která umožní lidem vytvářet smysluplné projekty a uvádět je do života.

Video je delší, ale přesto si na něj najděte čas. Přemýšlejte o něm a vraťte se k němu znovu. Až budete mít poradu se svými lidmi – zamyslete se, zda se soustředíte na to „CO“ nebo zda vedete myšlení akce vašich lidí ve směru „PROČ“.

Až budete přemýšlet o vaší strategii a vaší vizi a budete o ní chtít psát na vaše stránky a do příručky Managementu kvality, zamyslete se znovu nad Zlatým kruhem a myslete  na něj celou dobu, dokud nedokončíte, co jste chtěli napsat.  Není na světě lídra, který by neuplatňoval toto pravidlo při každém kontaktu s každým zaměstnancem. Není na světě vynálezce, který by přemýšlel o inovacích a službách pro zákazníky bez tohoto konceptu.

A tady je slíbené video:

 

Share Button
Print Friendly