Měřitelná produktivita a výsledky

Kdysi dávno jsem potkala jednoho manažera, který prohlásil: „řekněte mi cokoliv, co nedokážete změřit, a já vám ukážu, že to jde“. V životě firem jsem si mockrát uvědomila, že pokud nedokážete produktivitu a výsledky každého člověka přesně vydefinovat a změřit, koledujete si o problém. Zpravidla vám ti schopní odejdou a ti méně schopní zůstanou.

Proto je měřitelná produktivita a výsledky podstatou většiny aktivit, do kterých se u svých zákazníků pouštím. Nalézt místa, kde daný člověk „přináší zlato“, nalézt způsob, jak toto zlato „najít a změřit v rámci IS“ a prokazatelně odměnit výsledky, které k produktivitě a efektivitě vedou.

Pokud se domníváte, že stačí například u obchodníka měřit tržby nebo zisk, pravděpodobně se dobrovolně vzdáváte možnosti získat z jeho práce víc. Takové měřítko jako celkový zisk Vám nic neříká o jeho úspěšnosti, aktivitě, spokojených a nespokojených zákaznících, o péči, kterou vašim zákazníkům věnuje, o tom, jak dobře či špatně umí připravit nabídku či vytěžit příležitosti, které mu svěříte. Je spousta lepších a vypovídajících způsobů, kde lze produktivitu a výsledky skutečně měřit.

Takovéto aktivity můžete klidně zařadit do kategorii DOBRÝCH INVESTIC, protože vás s vaším týmem rozhodně povedou k lepším a prokazatelným výsledkům.

Share Button
Print Friendly