Krizový management

criseZnáte lidové rčení „SMRÁDEK ALE TEPLOUČKO“? Krizový management není jen pro ty, co už čelí vážným finančním problémům.

 

Každý kdo je rozený češtinář ví, o co jde. Na povrchu se jakoby nic neděje, ale výsledky jsou čím dál horší, proaktivita vašich lidí mizivá, každý si hledí svého a odmítá odpovědnost za to, že se nedaří, jak by mělo. Podle mě není rozhodně krizový management jen pro firmy, které už zažívají finanční problémy nebo jsou před krachem. Myslím si, že krizový management je nutné začít realizovat už v této fázi „smrádku“.

Čekáte-li až vypukne požár, může být pozdě. Někdy včas otevřít okno a vyvětrat může být užitečnější, levnější a učinnější než zásah hasičů a likvidace škod.

 V rámci služeb krizového managementu nabízím:

Řešení těchto problémů pomocí běžné poradenské činnosti podle předem definovaného rozsahu prací a rozpočtu, s definovanými termíny a výsledky (délka realizace 2-6 měsíců).

Druhá možnost je intenzívnější a jedná se o spolupráci formou tzv. Interim managementu s předem definovanými pravomocemi, rozsahem činností a cílovou odměnou (délka realizace 1-4 měsíce).

V případě, že se jedná o situaci, kdy na chybějící post potřebovala firma dosadit málo zkušeného nástupce z vnitřních zdrojů, lze jeho „usazení“ na pozici urychlit pomocí služby Start Up mentor, kdy jsem novému manažerovi k dispozici jako stínový manažer pro průběžné konzultace a úzkou spolupráci na zadaných úkolech po ohraničenou dobu (zpravidla 1-4 měsíce).

Často jsou firmy schopny tyto situace vyřešit vlastními silami. Někdy však, zejména u menších firem, chybí lidské kapacity, které by se mohly, mimo své pracovní povinnosti, řešení problému zhostit na plný úvazek a urychlit tak jeho průběh. Také mohou nastat problémy osobního charakteru, pokud je nutné sáhnout k nepopulárním opatřením. Pak může být posila zvenčí velmi efektivní. I nepopulární změny často lidé ve firmě méně bolestně vnímají od najatého manažera než od majitelů, kteří s týmem historicky „vyrůstali“.

V případě, pokud se nacházíte i Vy před podobnými výzvami, neváhejte mě kontaktovat. Na úvodní a nezávazné schůzce se lépe poznáme a zjistíme, zda a co pro Vás mohu udělat.

Kontaktní formulář pro další informace

 

Share Button
Print Friendly