Pokud máte pocit, že v provozu lidé nevědí kam skočit, pak je třeba se začít zabývat právě tímto „provozním stresem“ a tím, co ho způsobuje.
Možná věříte, že je to nárůstem zakázek a že je provozní stres tohoto důsledkem. Můžu vás ujistit, že se mýlíte.
Existují společnosti, které dokáží vyexpedovat či vyrobit několikanásobně více a přesto tímto symptomem netrpí. Není to ani tím, že by měli schopnější lidi nebo výkonnější server. Ale co mají takové firmy navíc, JE SYSTÉM ŘÍZENÍ TOKU INFORMACÍ A ORGANIZACE PRÁCE. Ověřila jsem si to u svých zákazníků a náprava bývá zpravidla velmi účinná. Po prvním „průletovém auditu“ většinou již vidíte, kde všude se části procesů provádí MIMO SYSTÉM. Kde všude se data ukládají, dublují, ztrácení a s nimi i cenný čas a trpělivost zákazníků.
Neutrácejte za nový IS nebo výkonnější server, který vám za pár měsíců zase lidi zaplní stovkami zbytečných mailů, tabulek a přehledů a na situaci se nic nezmění. Nemůžete řídit něco, co je prostě jinde než „na trati“. Co je v šuplících, složkách, hlavách a bůh ví, kde ještě. A protože to vždycky vypadá stejně, pojmenovala jsem tuto službu u zákazníků právě jako eliminaci provozního stresu, protože právě o to se pak snažím.