Brány do jiných světů

Ne, to není nadpis pro pohádkový příběh. To je jen něco, co jsme zapomněli vidět a využívat ke svému prospěchu při cestách do přírody. Příroda je plná míst, která jsou silnými duchovními místy, kde můžete získat mnoho neviditelného a neslyšitelného. Dříve jsem tato místa také míjela aniž bych si všimla malebných detailů, které doslova kříčí a nabízí se poutníkům jako silové místo. Někdy je to malý potok, který se zničehonic objeví přes cestu, kudy právě procházíte a nabízí vám očistu, odplavení starého nebo očekávání nového, výživu slabého… Mnoho se dá dozvědět, když se s potokem setkáte a promluvíte s ním. A nemusíte u toho vydat ani hlásku. Možná i vás lákají studánky, říká se, že studánkou můžeme také cestovat do jiného světa. Já mám svojí oblíbenou a tuto další jsem objevila nedávno. To, že jsou na ni posazeny dvě hlavy šelem – lva a lvice je samo o sobě nádhernou podívanou, vzhledem k tomu, že se mi pár dnů před touto poutí zdál sen, ve kterém jsem chovala dva lvy, síla místa pro mě byla v tu chvíli o to posvátnější. Možná jste si všimli v pohádkách a bájích, že silová, posvátná či jinak magická místa chrání vždy dvě šelmy, dva hadi, dva draci apod. I já jsem mockrát na ně vzpomínala, když jsem si vybavila některé obrazy z pouště, kde jsem putovala po čtrnáct dnů. Vždycky mě to nutilo u těchto pozůstatků strojů a keřů – draků, strážců, spočinout a strávit s nimi nějaký čas. Místa byla vždy velmi silná a klidnější než celá tichá poušť okolo. Často i stromy mají toto kouzlo, ať jsou stojící, zlomené nebo uřezané. Jsou to brány do nižších světů a mnoho stromů sebou nese i velmi silná poselství, která už staří keltové dobře znali a využívali pro své životy a rozhodování. Až půjdete příště lesem nezapomeňte vnímat okolí a silová místa. Možná právě tam můžete najít odpovědi, které hledáte. studánkaNa tomto místě člověk nemůže než prožívat určinou posvátnost okamžiku. Jsou to ty momenty, kdy se vám zatají dech a zastaví se všechny myšlenky – Světelný vodopád.lesTady moji Pouštní dracibrouci stromy

DSC08933

P1140357Toto je Stromový muž poblíž mého oblíbeného rybníka – když jsem ho viděla poprvé, myslela jsem, že se mi to zdá. Často za ním chodím a stále mě překvapuje dokonalost přírody.lesní mužTato Stromová brána je nedaleko Hostýna. Moc ráda tím místem procházím stejně jako jiní lidé, kteří si jsou vědomi kouzla lesa. Vzpomenu si vždycky na dětskou říkanku: „Zlatá brána otevřená, kdo do ní vejde…“ a pak si doplním: … tomu poklad vzejde :-)brána

Medicína motýla

motyl andreaPracovní výzvařed pár dny jsem s kamarádkou vyrazila na krásnou pouť nedalekými lesy. Kromě toho, že bylo nádherné počasí, bylo před námi i nádherné téma – velká pracovní výzva, která v sobě ukrývala mnoho neznámého a také zřejmé překážky. Naše povídání nás přivedlo až k nedaleké rozhledně, kde jsme na chvilku usedly, abychom srovnaly myšlenky a doplnily zásoby vody v těle. Cítila jsem, že nám příjde les na pomoc a taky přišel.

Najednou se na její ruku snesl motýl, chvilku si hledal místo až se mu podařilo zachytit se nožkami na kluzkém povrchu jejích hodinek. Jako by říkal: „Je čas na změnu“. S motýlem na nás obě dýchl jakýsi pocit magického momentu a porozumění.

Medicína motýla

Motýl patří ve všech kulturách k mocným učitelům, učitelům transformace. Jeho medicina je přinášena všem, jako vzkaz, že jsme připraveni podstoupit určitý druh transformace, kdy je třeba překonat stav vajíčka, housenky nebo kukly, roztáhnout křídla plné barev a vyletět do světa jako nádherný motýl. Podělit se o své barvy s celým světem a zazářit. Zajímavé také byly barvy motýla – na jeho křídlech převládala nádherná oranžová barva, která se propojuje s druhou sakrální čakrou, která je místem tvoření a tvůrčí síly. A tak se tato žena dozvěděla, jak se má rozhodnout a mohla ucítit podporu celého vesmíru. Mohla ucítit to, že pro tento úkol už byla dávno vybrána. Byl to nádherný zážitek, který mi zůstává navždy v srdci.

motyl andrea

Draci na každém kroku…

Galerie

Tyto draky jsem potkala na poušti. Tam mají staré stromy nebo jejich kusy neobyčejné kouzlo. Všude a často potkáváme draky akorát si možná ne vždy všimneme, že tam jsou. Magické místo.