Proč průvodce Tichem

Ticho jsem uslyšela poprvé, když jsem ztišila mysl. Tehdy bylo pro mě překvapující si uvědomit, v jakém hluku žiju když přemýšlím. A pak jsem začala slyšet odpovědi…

Ticho poprvé

V roce 2015 jsem se začala věnovat meditaci a poprvé jsem poznala jaké to je nalézt Ticho uprostřed sebe sama. Prošla jsem křižovatkou, která už se zdála nezbytná a nalezla jsem smysluplné odpovědi na to, co je smyslem mého života, co je za mnou a co je přede mnou.

Ticho podruhé

V roce 2017 jsem se vydala na svůj týdenní pobyt ve tmě. Byl to můj nejkrásnější zážitek, kdy jsem byla obklopena tichem, tmou a vlastní osobou. A zažila jsem ty nejzajímavější rozhovory, nalezla jsem díky tomuto Tichu dary, které jsem si přinesla s sebou do života a uvěřila v jejich existenci.

Ticho potřetí

To vnitřní volání pokračovalo a tak jsem se v roce 2020 vydala na čtrnáctidenní pouť na Saharu. Byl to můj zase nejkrásnější zážitek, kdy jsem byla obklopena tichem, pískem a vlastní osobou. Pochopila jsem tam, proč někdo nazývá Saharu Mystériem. Zažila jsem ještě zajímavější rozhovory, nalezla jsem další dary a kvality, další cesty pro svůj život, další velmi hluboké odpovědi a vhledy na své vnitřní otázky a monology, a to mi změnilo zase život. Tentokrát to byl doslova kvantový skok.

Ticho s hudbou

V roce 2015 jsem si koupila první hudební nástroj, jako reakci na dávné volání hudby, které jsem stále odkládala. Pak přibyl další a další. V posledních dvou letech jsem si uvědomila, že mám kolem sebe muzikorelaxační dílnu a začala jsem se této původní léčivé hudbě věnovat. S léčivou hudbou v podobě šamanských bubnů, indiánské flétky, kosmických tónů sundrumu a dalších už můj život zůstal navždy spjatý. Bez těchto tónů už si nedovedu představit svůj den. Proto jsem začlenila muzikorelaxaci do svého pracovního prostoru jako esenciální způsob, jak se setkat se svým vnitřním prostorem.

Ticho s přírodou

Od pradávna jsem chodila ráda do přírody. A postupně jsem se naučila vnímat, jak se mnou příroda komunikuje. Hodně mě v tom posunula Sahara a vlastní studium šamanského přístupu k Přírodě, k Matce zemi.. S postupnou praxí jsem si začala všímat znamení v podobě stromů, zvířat, mraků na nebi, zvuků a vnitřních vnuknutí – odpovědí na otázky a výzvy, s kterými do přírody přicházíme. Provázené poutě jsou magií, která nám dokáže změnit život. Je třeba být jenom pozorný a vnímavý.

Ticho jako spojovací most

Pokud poznáte tu správnou kvalitu ticha, uslyšíte v ní mnohé, co jste dříve vůbec v té záplavě myšlenek, zvuků, telefonů a informací.neslyšeli stejně jako já. V tichu můžete slyšet nádherou hudbu, která vás bude léčit, která uleví tělu i duši a přenese vás do vzdálených světů, odkud se vrátíte plní energie, lásky a klidu. V tichu můžete slyšet položenou otázku a na ni přicházející odpověď, která změní váš život, nebo vám ukáže nové cesty, které jste předtím neviděli. V tichu se zaleskne zrcadlo v podobě vašich milovaných, které vás přivede na cestu k sobě samému. V tíchu můžete zaslechnout odpovědi zvířat, stromů, kamenů, měsíce či studánky. Do ticha se můžete ponořit kdykoliv chcete nalézt veškeré poklady světa a zjistit, že jsou odpradávna vaše.

Příteli, muži či ženo, pokud hledáš odpovědi a porozumění na hluboké úrovni, cestu ze zmatku a hluku do míru a ticha, pak mi bude ctí, pokud budu kráčet kus cesty s tebou, naslouchat srdcem tomu, co vyprávíš a být ti podporou při hledání odpovědí ve tvém příběhu. Nebo tě zahalím do tónů a zvuků, které léčí tělo i duši a provedu tě tímto nádherným tichem v radosti a uvolnění.

_____________________________________________________________________

Toto srdce na mě čekalo pár hodin poté, co jsem se vrátila ze Tmy. Jen tak ledabyle čekalo na poli, jako by mi něco většího než jsem já chtělo vyprávět o všem, co jsem ve Tmě prožila. Nezapomenutelný zážitek na to, jak celý svět a my jsme Jedním.

sníh srdceA toto je můj první a největší průvodce! V přírodě i v životě. Bez ní bych nebyla tam, kde dnes jsem a neprošla bych všechna místa a životní křižovatky které jsme spolu prošly. To ona mi otevřela první dveře do Ticha.

adélka II adélkaI

 

 

Share Button
Print Friendly